sobota, 24 kwietnia 2010

Wielki błękit, puder-róż i lokomotywa


Dziś korzystając z dobrej pogody oraz chcąc sprawić frajdę naszej latorośli zafascynowanej koleją, wybraliśmy się do oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów od Wrocławia Jaworzyny Śląskiej. W Jaworzynie mieści się Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa. Wycieczka była strzałem w dziesiątkę, bo choć obiekt ma w nazwie słowo "muzeum", co mi kojarzy się z sykiem zza pleców "Proszę nie dotykać eksponatów!" to w tym muzeum można było dotykać wszystkiego, wszędzie wejść, dzwonić starym dzwonkiem w parowozie, jeździć samemu drezyną, siadać na zabytkowych Harley Davidsonach i głaskać wszystkie przyjazne kociska rezydujące na terenie. Uwierzcie mi - dla dzieciaka - rewelacja.
Oprócz głównych atrakcji, czyli parowozów, wagonów, makiety kolejki można tam również odwiedzić pokoje w których zebrano stare przedmioty nierozerwalnie kojarzące się z koleją, np. maszyny do sprzedaży kartonowych biletów z dziurką (kto pamięta???), stroje kolejarzy i maszynistów, ale również maszyny drukarskie, centrale telefoniczne, zabawki, czy wspomniane już wcześniej Harleye.
Aby post trzymał się szafiarskich standardów wklejam jedno zdjęcie ze swoja skromną osobą. Jedno, bo obiektyw szerokokątny jest wyjątkowo bezlitosny dla figury ;)
Tytuł notki nawiązuje do dwóch elementów stroju.
W zestawie znalazła się: duża, błękitna, męska koszula (SH), jeansy (KappAhl), sweter - nietoperz (SH), duży pudrowy kwiat (New Look), buty (Caterpillar), torebka wykonana z przetworzonych plastikowych śmieci (matt&nat)
 (to wnętrze jednego z wagonów)

4 komentarze:

VintageBELAmour pisze...

świetne miejsce !!! uwielbiam takie starocie :) przekonałaś mnie, żeby tam pojechać :)

Eve Gore pisze...

świetny blog!
gratuluje pomysływości, będe cię śledzić ha!

dodaję :*

jeśli interesujesz się modą - zapraszam do mnie
czasami coś sprzedaje


http://evegore.blogspot.com

Rzaba pisze...

bilety z dziurka:D- ja pamietam oczywiście :)
zdjęcia maja niesmowity klimat. brawo!

My Taste Of Honey pisze...

Ale świetne miejsca postujesz na blogu! Zdjęcia też bardzo dobre! Masz dobrego fotografa i jesteś naturalną modelka na tych zdjeciach! Że nie wspomne o obraniach! Super.

Obserwatorzy